Gospodarka

Wędkarstwo

Gielnia
Gielnia PDF Print E-mail
Written by internicos   
Tuesday, 10 February 2009 12:22

Gielnia


Dane adresowe:
Gielnia 7a 37-470, Zaklików

Dane kontaktowe:
015 8739321

Sołtys:
Krzysztof Ziemiński

Rada sołecka:
Grzegorz Ziemiński
Jan Dziewa
Ryszard Gajewski
Wiesław Małek
Grzegorz Boruczenko
Anna Życzyńska
Wiesław Kozłowski

liczba mieszkańców sołectwa na dzień 31.12.2010 r: - ogółem 151 osób w tym 82 kobiet i 69 mężczyzn


Opis miejscowości

Z Lipy w kierunku północno wschodnim droga przez las prowadzi do Gielni, małej wioski położonej w puszczańskich ostępach. Zabudowa Gielni - współczesna, niezbyt ciekawa. Wspaniałe natomiast są tu krajobrazy. Dominuje w nich stary, miejscami niemal nietknięty przez człowieka bór, a także śródleśne jeziorka i podmokłe łąki.

Materiały z książki:
Atrur Bata i Hanna Lawera - "Zaklików - gmina na szlaku historii"

 


Tradycją stało się organizowanie przez sołtysa wsi i grupę mieszkańców wieczoru kolęd w Domu Ludowym w Gielni, czyli spotkania wszystkich tych, którzy Narodzenie Jezusa Chrystusa pragną uczcić wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek.

Także i w tym roku, już po raz trzeci, 01 lutego o godz. 18-ej  w  świetlicy Domu Ludowego spotkało się ok. 110 osób, byli to mieszkańcy sołectwa oraz zaproszeni goście: księża parafii M.B Częstochowskiej w Lipie, przedstawiciele władz gminy, radni Rady Gminy, sympatycy i sponsorzy.

 

 

 

Tegoroczne spotkanie wzbogacone zostało przedstawieniem pt. ,,Jasełka Bożonarodzeniowe” w wykonaniu uczniów działających w kole teatralnym Zespołu Szkół w Lipie pod kierunkiem pani Aliny Olech i Małgorzaty Zygmunt-Szczęsnej . Oprawę muzyczną zapewniły dzieci i młodzież z naszej wioski.

Tradycyjnie po obejrzeniu przedstawienia na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek, który przygotowują nasze gospodynie oraz sponsorzy. W ubiegłym roku ciasto z piekarni ,,Złoty Kłos” ofiarował pan Stanisław Kwiatkowski, a w tym roku swoje wyroby cukiernicze przekazał pan Mirosław Korona z Piekarni  ,,KORONA”  W Stalowej Woli . Owoce cytrusowe podarowała pani Jadwiga Ziemińska z Lipy , cukierki czekoladowe dla dzieci ufundowali Państwo Bożena i Zdzisław Wójcik z Zaklikowa, batoniki dla występujących dzieci zakupił  Krzysztof Ziemiński , natomiast soki i napoje ufundował sklep spożywczo-przemysłowy Grzegorz Ziemiński z Gielni .

Wieczór kolęd i pastorałek nie jest jedyną imprezą kulturalną ,  jakie mają miejsce w naszej świetlicy. Corocznie w rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II odbywa się spotkanie modlitewne połączone z programem słowno-muzycznym poświęconym naszemu Papieżowi oraz Apel Jasnogórski przy Krzyżu.

Dzieci i młodzież przy pomocy rodziców organizują zabawy andrzejkowe, dyskoteki , osiemnastki ,  a dorośli zabawy sylwestrowe.

Dom Ludowy służy także jako miejsce zebrań wiejskich , różnego rodzaju spotkań i szkoleń. Ponadto odbywają się tu próby scholi  ,, Zew Miłości ” działającej przy kościele w Lipie.

Dom Ludowy w Gielni powstał przy ogromnym zaangażowaniu tutejszej społeczności. Od samego początku tętni życiem .

Jeśli tylko są dobre chęci to można organizować różne imprezy kulturalne na rzecz naszego środowiska i nie tylko, nie dysponując na ten cel żadnym budżetem.

Zawsze znajdą się ludzie dobrej woli , którzy podadzą swoją pomocną dłoń . Wśród nich należy wymienić : dyrektora Zespołu Szkół w Lipie, oraz sponsorów, którzy finansowo wsparli wyposażenie zaplecza świetlicy :   Prezesa firmy ,,SAN-BUD” w Lipie i dyrektora Banku Spółdzielczego w Zaklikowie.

Pomimo trudności nadal będziemy  dokładać wszelkich starań , aby ten dom służył dzieciom, młodzieży i mieszkańcom z naszej wioski .

 

A może i Ty mógłbyś nam pomóc ?

 

Z poważaniem

 

K. Ziemiński

 

RELACJA FOTO

 


Rozkład Jazdy

Galeria

Rozrywka

Nasi w świecie

 
  Zaklikow.net @2009
statystyka