Gospodarka

Wędkarstwo

PROJEKT MEDIA IN ACTION LONDYN PDF Print E-mail
Written by internicos   
Monday, 04 March 2013 11:54

Uczniowie ZSO w Zaklikowie wyłonieni na drodze konkursu wzięli udział w ośmiodniowych warsztatach medialnych w Luton oraz Londynie. Ferie zimowe podczas których trwały warsztaty były dla Dawida, Konrada i Kuby czasem zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń w dziedzinie funkcjonowania mediów zaczynając od małych lokalnych rozgłośni, aż po duże profesjonalne media w Wielkiej Brytanii.

 

Udział w projekcie „Get InspiredAcademy”- Media in Action otworzył przed uczestnikami nowe możliwości, zaszczepił w nich pewność siebie i udowodnił jak wiele zależy od ich energii, kreatywności, determinacji oraz pasji.

Program  rozpoczął się 14 lutego wizytą w siedzibie linii lotniczych easyJet w Luton,  gdzie chłopcy przeprowadzili wywiad z pilotem AlexandremGerritsen.

Dzięki uprzejmości p. Małgorzaty Goś mogliśmy również obejrzeć siedzibę firmy, poznać jej historię oraz specyfikę pracy.

Fotogaleria --> klik

 

 

Tego samego dnia udaliśmy się do Carnival Centre w Luton, gdzie poznaliśmy szefową Polish Carnival Group, p. Magdalenę Oskę, która oprowadziła nas po centrum, opowiedziała nam jak zaczęła się jej przygoda z karnawałem w Luton i dlaczego trwa do dziś. Mogliśmy również zobaczyć warsztat i przymierzyć stroje karnawałowe.

Wieczorem wzięliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez p. Agnieszkę Libera- Talaga na temat dziennikarstwa prasowego. Po części teoretycznej, w której dowiedzieliśmy się o etyce, metodach pracy, obsadzie redakcyjnej i reklamie w dziennikarstwie prasowym, przystąpiliśmy do części praktycznej tworząc własny pomysł pisma.

Piątek 15 lutego rozpoczął się od seminarium i warsztatów p. Karoliny Smoleńskiej- Osmańskiej na temat badania potrzeb rynku, ustalania grupy docelowej, strategii marketingowych w dziennikarstwie prasowym. Efektem pracy było stworzenie planu marketingowego dla wymyślonego przez nas miesięcznika.

Po południu odwiedziliśmy ponownie Carnival Centre i poznaliśmy dyrektora PaxaNindi, który pokazał nam podczas prezentacji, że karnawał nie jest sztuką wywodzącą się z jednej kultury, lecz pochodzi z różnych zakątków świata, choć pod różnymi nazwami. Jego forma jest podobna, ponieważ spaja ze sobą taniec, muzykę, barwne stroje, radość i zabawę.

 

Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach p. Małgorzaty Goś na temat dziennikarstwa radiowego. Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca w rozgłośni radiowej, jak przygotowywać się do przeprowadzenia wywiadu i zdobyć ciekawy materiał oraz jak zachować się jeśli już zdarzy nam się lapsus. W części praktycznej chłopcy byli nagrywani podczas relacjonowania dowolnego wydarzenia i mogli skorygować własne błędy.

W sobotę nadszedł czas na zajęcia z pomysłodawcą projektu p. Sebastianem Dolińskim. Uczestnicy doskonalili się w dziedzinie mediów społecznościowych i  kreowania własnego wizerunku w Internecie. Dowiedzieli się m.in. jak wiedzę na ten temat wykorzystać w biznesie i karierzeoraz od czego należy zacząć w marketingu społecznościowym i jak dobrać odpowiednie narzędzia.

Tego samego dnia odwiedziliśmy lokalne radio w Luton-  Tropical FM oraz studio nagrań. Mogliśmy z bliska zobaczyć, jak powstaje audycja na żywo i porozmawiać z ludźmi, którzy ją tworzą.

W Green House pod fachowym okiem Mr Don 1, Dawid, Konrad i Kuba wcielili się w role dziennikarzy radiowych przeprowadzających w języku angielskim wywiady ze sławnymi osobami. Odtworzenie nagrań było dość zabawne ale  pomogło ustalić słabe punkty, aby w kolejnym nagraniu ich uniknąć.

W niedzielę 17 lutego postanowiliśmy zobaczyć kilka ciekawych miejsc w Londynie t.j. Camden Town, Stadion Wembley czy Muzeum Historii Naturalnej.

Mogliśmy podziwiać Londyn nocą m.in. Oxford Street, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Katedrę Św. Pawła, Tower of London oraz Tower Bridge.

Poniedziałek rozpoczęliśmy od warsztatów fotograficznych p. Piotra Apolinarskiego. W części teoretycznej dowiedzieliśmy się jaki powinien być schemat budowania kompozycji zdjęcia na podstawie pierwszego, drugiego i dalszego planu. Jak wybierać zdjęcia i jak je szeregować , aby najlepiej oddać atmosferę danego wydarzenia oraz w jaki sposób pokazywać emocje. W części praktycznej uczestnicy mieli za zadanie wybrać zdjęcia do reportażu i ustalić ich kolejność, aby jak najpełniej oddawały cały obraz danej sytuacji.

 

Po spotkaniu z p. Piotrem udaliśmy się do Polish Radio London na rozmowę z

p. Arturem Kieruzalem, który kieruje największym polskim radiem w Wielkiej Brytanii. Pytaliśmy o początki jego kariery, specyfikę funkcjonowania Polskiego Radia Londyn, oczekiwania słuchaczy oraz pracę dziennikarzy radiowych. Mieliśmy również możliwość zasiąść za konsoletą.

Wieczorem wzięliśmy udział w seminarium p. Jakuba Smolarka na temat zarządzania czasem. Dowiedzieliśmy się jak ważne w dążeniu do sukcesu jest wyznaczanie jasno sformułowanych celów, terminów ich realizacji i priorytetów.

We wtorek 19 lutego zwiedzaliśmy Londyn. Tym razem udaliśmy się w kierunku Westminster Bridge. Tam mogliśmypodziwiać Big Ben, London Eye, Downing Street 10,

St. James`s Park oraz Buckingham Palace.

Stamtąd pojechaliśmy do Ambasady Polskiej w Wielkiej Brytanii na spotkanie z rzecznikiem p. Robertem Szaniawskim, który oprowadził nas po budynku i opowiedział o działaniach Ambasady w odniesieniu do problemów Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii, jak również o polityce zagranicznej i drodze do kariery w korpusie dyplomatycznym RP.

Wieczorem wzięliśmy udział w warsztatach p. Dagmary Chmielewskiej

pt.” Organizacja eventów, jako forma promocji” podczas których poznaliśmy definicjęeventu, przeprowadziliśmy test na osobowość, aby móc dopasować odpowiednią strategię marketingową do poszczególnych osób.

W środę 20 lutego byliśmy jedną z ostatnich grup, która miała możliwość zwiedzania starej siedziby BBC Television Centre na Wood Lane tuż przed przeniesieniem do nowego budynku. Udało nam się więc zobaczyć fragment historii telewizji BBC, która teraz wkracza w nowy rozdział. Zwiedzaliśmy studia telewizyjne, które gościły  niejednokrotnie światowej sławy gwiazdy. Mogliśmy sprawdzić się w roli prezentera wiadomości albo prognozy pogody albo wziąć udział w teleturnieju.

 

Po południu spotkaliśmy się z p. Katarzyną Maderą, jedyną prezenterką BBC World polskiego pochodzenia. Byliśmy ciekawi co skłoniło ją do zostania dziennikarką, jak przebiegała jej kariera, jak zachować obiektywizm, tak fundamentalną cechę dziennikarza, kiedy emocje biorą górę i czy sprawy Polski są jej bliskie. Spotkanie zakończyliśmy wspólna fotografią.

 

Projekt Media in Action trwa nadal w formie współpracy i współtworzenia mediów lokalnych na terenie gminy. Uczestnicy warsztatów przekazują zdobytą wiedzę dalej i zapalają rówieśników  do kreowania i kształtowania form wyrazu własnych opinii, problemów i radości dzięki możliwościom jakie dają im media.

 

Serdeczne podziękowania kieruję do pomysłodawcy projektu, p. Sebastiana Dolińskiego oraz do Stowarzyszenia Hurricane of Hearts, w szczególności  p. Dagmary Chmielewskiej.

Dziękujemy również:

 

- Wójtowi Gminy Zaklików p. Zdzisławowi Wójcikowi za wiarę w naszą młodzież i stwarzanie  jak najlepszych warunków dla jej rozwoju.

- Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury, p. Tomaszowi Turkowi za wspieranie młodzieży w jej pomysłach i współpracę przy realizacji projektu.

- Dyrektorowi ZSO w Zaklikowie, p. Waldemarowi Plennikowskiemu za podjęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Hurricane of Hearts.

- Nauczycielom, ZSO w Zaklikowie, w szczególności p. Małgorzacie Tomczyk, która bierze aktywny udział w projekcie.

- liniom lotniczym easy Jet, które wsparły projekt i ufundowały bilety lotnicze dla uczestników

- Pub Enterprise w Luton

- Robin Hood Restaurant

- LBF Serviced Apartments

- OPEN PR

- Innovate Carpet Cleaning

- Polska Plus

- Enter PC Serwis Komputerowy w Luton

-  Mini Disco w Luton

 

 

 

 

 

Podziękowania należą się również wszystkim, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą oraz doświadczeniem:

- p. Aleksander Gerritsen

- p. Malgorzata Goś

- p. Magdalena Oska

- p. Agnieszka Libera- Talaga

- p. Karolina Smoleńska- Osmańska

- MrPaxNindi

- Mr Don 1

- p. Piotr Apolinarski

- p. Artur Kieruzal i PRL

- p. Robert Szaniawski

-p. Jake Smolarek

-p. Dagmara Chmielewska

-p. Katarzyna Madera

-p. Monika S. Jakubowska, dzięki której mamy piękne

zdjęcia z warsztatów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Magdalena Kościk

 

 

Rozkład Jazdy

Galeria

Rozrywka

Nasi w świecie

 
  Zaklikow.net @2009
statystyka