Gospodarka

Wędkarstwo

Nowy gabinet stomatologiczny w Zaklikowie PDF Print E-mail

Od dnia 9 listopada 2009 r. mieszkańcy Zaklikowa oraz najbliższych miejscowości mogą korzystać z usług nowego gabinetu stomatologicznego, który otwarty został  w Zaklikowie przy Placu Sienkiewicza 44. Gabinet ten zastąpił dotychczasową, wysłużoną placówkę zaklikowskiej służby zdrowia,  funkcjonującą przez ponad pięćdziesiąt lat w Ośrodku Zdrowia przy ul. Sandomierskiej, w której pracowali lekarze stomatolodzy: dr Janusz Sadkowski, dr Teresa Kowal oraz niżej podpisana. Nowy gabinet uruchomiony został przy wydatnym wsparciu środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2007-2013 w ramach działania 1.1 „Wsparcie kapitałowe przedsiębiorczości”.

 

Ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa zrefundowano 69% tzw. kosztów kwalifikowanych wydatkowanych na uruchomienie gabinetu. Projekt ten znalazł się wśród 365, które zostały wybrane do wsparcia ze środków RPO w pierwszym naborze spośród ponad 700 wniosków jakie złożono z terenu Województwa Podkarpackiego. Efektem realizacji projektu jest nowy gabinet stomatologiczny o powierzchni 32 m² wyposażony w nowoczesną aparaturę medyczną . Podstawowym urządzeniem jest najnowszy model unitu stomatologicznego Chirana Dental, który wyposażony jest we wszystkie niezbędne lekarzowi stomatologowi końcówki i osprzęt m.in. podświetlaną turbinę i kątnicę, skaler ultradźwiękowy do usuwania kamienia nazębnego, piaskarkę do czyszczenia zębów z osadu czy też lampę do polimeryzacji wypełnień. Narzędzia do zabiegów stomatologicznych sterylizowane są w autoklawie, który spełnia najwyższe dla tego typu aparatów wymagania klasy B.

Nowa placówka wyposażona została także w aparat do ozonoterapii OzonytronX. Jest to najnowsze, funkcjonujące zaledwie od kilku lat urządzenie do całkowicie bezbolesnego leczenia stanów zapalnych w jamie ustnej jak opryszczki, afty, zapalenia kątów ust (t.zw. „zajady”), a także do leczenia neuralgii, paradontozy, utrudnionego wyżynania zębów 8 (t.zw. mądrości) czy też przyśpieszania gojenia ran po ekstrakcjach zębów, w tym leczenia t.zw. suchego zębodołu. W najbliższym czasie aparat ten będzie stosowany do bezbolesnego leczenia wczesnej próchnicy. Jest to procedura medyczna szczególnie przyjazna dla dzieci, gdyż eliminuje stres i ból towarzyszący częstokroć temu zabiegowi. Aparat do ozonoterapii jest urządzeniem o charakterze innowacyjnym, a gabinet w Zaklikowie jest jedynym w powiecie stalowowolskim posiadającym tego typu urządzenie. Nowy gabinet  w pierwszej kolejności świadczy usługi dla osób objętych ubezpieczeniem zdrowotnym na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Osoby, które planują leczenie zębów poza systemem NFZ, w szczególności z zakresu stomatologii estetycznej ( czyszczenie i wybielanie zębów) jak i ozonoterapii również mogą rejestrować się w nowej placówce. Gabinet przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, dla których wejście znajduje się od ulicy Kościelnej.

lek. stom. Beata Urbańska-Piechota
spec. stomatologii ogólnejGodziny przyjęć:

Pon.   8.00 – 11.00
Wt.  13.00 – 18.00
Śr.     8.00 - 13.00
Czw. 12.00 – 17.00

Tel. (15) 87 38 515

 

Rozkład Jazdy

Galeria

Rozrywka

Nasi w świecie

 
  Zaklikow.net @2009
statystyka