Gospodarka

Wędkarstwo

List wyborców PDF Print E-mail
Written by Zdzisław Wójcik   
Tuesday, 14 April 2009 14:39

Poniżej przedstawiamy list jaki otrzymaliśmy po ostatniej sesji Rady Gminy. Tak to widzą mieszkańcy. Nie komentujemy go. 

Radni Gminy Zaklików

Po ostatniej sesji rady, która odbyła się w dniu 2009-03-30 nasuwa się refleksja.
Radni Gminy Zaklików rządzą wciąż tak samo, w myśl zasady „jednemu zabrać drugiemu dać”. Pomimo zmieniających się władz samorządowych, wciąż te same pomysły na oszczędności w budżecie gminy, ta sama polityka od wielu lat prowadząca donikąd.

W budżecie ciągle dziura, wciąż za mało jest funduszy na podstawowe działania gminy, a co dopiero na jej rozwój. Stawiając na rozwój naszej gminy nie wystarczy rządzić tym co jest, analizować ciągle te same liczby, które i tak są niewystarczające, przesuwać i oszczędzać – to już było.                                                     
Może warto szukać funduszy trochę dalej, pozyskując fundusze unijne jak ościenne gminy. Skoro inni mogą my zapewne też.
Gdzie polityka gminy w tym zakresie, to wy radni musicie ją podjąć. Inne gminy już to robią począwszy od 2007 roku. Pozyskują fundusze rozwijają się, my stoimy - czas ucieka z nim pieniądze unijne. Może więcej inicjatywy, kreatywności ze strony naszych radnych zmieniłoby obraz naszej gminy.
  Urząd Marszałkowski w Rzeszowie ogłosił nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów wiejskich na
 lata 2007-2013.
Termin składania wniosków: 02.02.2009r. – 01.04.2009r.
Wysokość pomocy wynosi 80% kosztów kwalifikowanych do 450 000 PLN
Warunkiem przystąpienia do składania ofert jest Program Rozwoju Miejscowości uchwalony przez Radę Gminy. Dlaczego takiego programu nie ma Gmina Zaklików?  
Dlaczego radni nie interesują się pozyskiwaniem Funduszy Strukturalnych?


                                                                                            WYBORCY

 

Rozkład Jazdy

Galeria

Rozrywka

Nasi w świecie

 
  Zaklikow.net @2009
statystyka