Gospodarka

Wędkarstwo

Niezwykłe Odwiedziny PDF Print E-mail
Written by internicos   
Friday, 10 April 2009 10:14

W Wielkim Tygodniu we wtorek 7 kwietnia 2009 r. przybyła do naszej kaplicy Matka Boża w Świętym Wizerunku Jasnogórskim.  O godz. 17.00 przywitana przez księdza kapelana Janusza Borowskiego i wniesiona do kaplicy przez panów z miejscowości Irena. Uroczystości powitania i Mszy św. koncelebrowanej przez kapłanów dekanatu zaklikowskiego przewodniczył J. E. Ks. Bp dr Edward Frankowski. Uroczystość przebiegała według określonego ceremoniału. Apel Jasnogórski poprowadził O. Krzysztof (paulin), w czasie którego – po krótkim wprowadzeniu – modliliśmy się w intencjach podawanych przez uczestników. Pasterkę Maryjną o godz. 24.00 odprawił ks. kapelan Janusz Borowski i wygłosił okolicznościowe kazanie.

8 kwietnia 2009 r. o godz. 14.45 odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia  i o godz. 15.00 sprawowano Mszę św., po której Ksiądz Biskup Dr Edward Frankowski poświęcił nową kaplicę pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.Matko Najświętsza na Swoim szlaku pielgrzymim zatrzymałaś się w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie.

Za to historyczne wydarzenie dziękujemy Ci Maryjo, bo przyśpieszyłaś nam powstanie nowej kaplicy. Maryjo weź nas w opiekę i uważaj odtąd za wyłączność swoją własność, abyśmy na zawsze byli Twoi, by wszystko nasze było Twoim i całe nasze życie należało bez reszty do Ciebie. Naucz nas Pani dobroci Matczynego Serca, pięknej miłości, która pomoże nam kochać coraz więcej, co dzień goręcej i bezgranicznie całym sercem. Prowadź nas Matko drogą Jezusa, drogą miłości, Golgoty, drogą pokory i ufności. Zawierzamy Ci Maryjo całe nasze życie.

 

Siostry Opatrzności Bożej z Ireny

 

Rozkład Jazdy

Galeria

Rozrywka

Nasi w świecie

 
  Zaklikow.net @2009
statystyka