Gospodarka

Wędkarstwo

Dziwne koleje Komisji Rewizyjnej PDF Print E-mail
Written by Zdzisław Wójcik   
Tuesday, 17 March 2009 20:50

Zaczynamy przyglądać się po ponad dwu latach naszej Radzie Gminy. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre wypowiedzi, które pojawiają się na naszej stronie drażnią poszczególne osoby, bo jak wspomnieli nasi internauci najlepiej rządzić jak nikt nie patrzy na ręce.

Przeciętny wyborca nie musi mieć tak rozległej wiedzy jak niektórzy goście naszej strony, i to Komisja Rewizyjna powinna zadać większość pytań w naszym imieniu. Zapewniam państwa, że wiedza, jaką nam serwują internauci nie jest tajemnicą. O większości tych faktów wiadomo jest całkiem sporej grupie naszych mieszkańców nie wspominając o radnych tej, czy też poprzednich kadencji, ale jakoś taki „wersal” się u nas zrobił, że kłopotliwych pytań się w naszej gminie nie zadawało, lub były zadawane w zaciszu gabinetów. Zaczynamy je coraz śmielej zadawać na naszej stronie. Ale do rzeczy, wróćmy do naszej Komisji Rewizyjnej, bo tu się działo najwięcej

 

6.XII.2006 powołanie Komisji Rewizyjnej w składzie:
  • Wałek Bolesław - Lipa,
  • Ziemiński Krzysztof - Gielnia,
  • Banaszak Andrzej - Zaklików,
  • Łyszczarz Bolesław – Baraki Stare,
  • Rybiński Lech – Zaklików

 

01.II.2007  rezygnacja Rybińskiego Lecha z członkostwa w komisji.

26 III 2007  uzupełnienie składu o radnego z Lipy Krzysztofa Czerwonkę, który zdołał ze sporym opóźnieniem złożyć ślubowanie,

11.II.2008  radny Krzysztof Czerwonka rezygnuje z mandatu

11.II.2008  rezygnację składa przewodniczący komisji Bolesław Wałek

11.II.2008  Rada Gminy powołuje na Przewodniczącego Komisji radnego Andrzeja Banaszaka

19.V.2008  uzupełnienie składu o nowo wybranego radnego z Lipy, Wróblewskiego

28.XI.2008  rezygnacja z funkcji Przewodniczącego Komisji przez Andrzeja Banaszaka

12.XII.2008 powrót  Bolesława Wałka na funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej czterema głosami, przy sześciu  wstrzymujących.

 

 

Czyżby realna groźba rozwiązania Rady Gminy zmusiła radnych do zaakceptowania tej niewygodnej kandydatury? Jak to się stało, że z pośród 15 radnych nie dało się namówić nikogo do objęcia tej jakże niewdzięcznej funkcji?  Toż to jedna z najważniejszych komisji w Radzie Gminy. To ta Komisja ma chłodnym okiem oceniać wykonanie zadań postawionych władzom wykonawczym przez organa nadrzędne, czyli zadania postawione wójtowi przez Radę Gminy! Zaczynamy się zastanawiać czy w sytuacji ciągłej „płynności” ta Komisja jest w stanie efektywnie pracować. Mamy poważne wątpliwości.

 

 

                                                                                                            Redakcja

 

 

                                                                                                        

 

 

Rozkład Jazdy

Galeria

Rozrywka

Nasi w świecie

 
  Zaklikow.net @2009
statystyka