Gospodarka

Wędkarstwo

Nasi górą :) PDF Print E-mail
Written by Zdzisław Wójcik   
Wednesday, 11 March 2009 17:40

Miło nam poinformować, że mieszkaniec naszej gminy, konkretnie Zdziechowic, Krzysztof Stryjecki uczeń Technikum Informatycznego ZS Nr 4 został przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Stalowa Wola

 

 Poniższy tekst pochodzi z portalu miasta Stalowa Wola - STALOWKA.NET

 


Wtorek, 10 marca 2009 r. godz. 18:35

Krzysztof Stryjecki, Przewodniczący pierwszej Młodzieżowej Rady Miasta w Stalowej Woli.Krzysztof Stryjecki, Przewodniczący pierwszej Młodzieżowej Rady Miasta w Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki

10 marca 2009 r. o godz. 16:00 w Urzędzie Miasta odbyła się kontynuacja pierwszej Młodzieżowej Rady Miasta Stalowej Woli. Tym razem, po raz drugi rajcowie mieli wyłonić spośród siebie przewodniczącego.

Na ubiegłej sesji młodzi radni nie byli tak jednogłośni i nie wybrali swojego szefa. W dzisiejszym głosowaniu udział wzięło dwóch 25 rajców. Na stanowisko przewodniczącego zgłoszono 3 kandydatury w osobie: Darocha Aleksandra, Stryjecki Krzysztof i Fudała Agnieszka. Po pierwszej turze głosowania, żaden z nich nie uzyskał kworum, czyli bezwzględnej większości głosów. Do drugiej tury przeszli natomiast: Darocha Aleksandra (5 głosów) i Stryjecki Krzysztof (16 głosów).

Ostatecznie Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Stalowej Woli został Stryjecki Krzysztof uzyskując 18 głosów, czyli bezwzględną większość.

Krzysztof Stryjecki ma 16 lat i jest uczniem pierwszej klasy technikum w Zespole Szkół Nr 4 im. płk. Stanisława Dąbka w Stalowej Woli. Interesuje się informatyką.Po wyborze przewodniczącego radni zastanawiali się nad wyborem dwóch wiceprzewodniczących. Niestety dziś wybierano tylko jednego, została nim: Aleksandra Darocha. Nad wyborem kolejnego, zastanowią się na kolejnej Sesji MRM.

Sekretarzem MRM została Agata Drzewi, a stanowisko skarbnika przypadło Arkadiuszowi Majkrzakowi.

Wybrano również Komisję Rewizyjną w której znaleźli się: Agata Jakieła, Sylwia Gola, Sara Sibiga, Angelika Sarnikowska oraz Karol Karbarz.

Młodzieżowa Rada Miasta w Stalowej Woli statutowo składa się z 33 radnych. Dziś wybrano władze. Na kolejnych sesjach do ich zadań będzie należało m.in opiniowanie uchwał Rady Miasta dotyczących młodych oraz decyzji, które mogą wpływać na ich życie. Będą posiadali inicjatywę do zgłaszania projektów, uchwał do RM, nie tylko w swoim interesie, ale również ogółu mieszkańców, gdyż mają oni "inne spojrzenie" jako młodzi ludzie.

Źródło: stalowka.net

 

Rozkład Jazdy

Galeria

Rozrywka

Nasi w świecie

 
  Zaklikow.net @2009
statystyka