Gospodarka

Wędkarstwo

Wieczór kolęd w świetlicy Domu Ludowego w Gielni 01 luty 2009 roku. PDF Print E-mail
Friday, 27 February 2009 17:20

  Tradycją stało się organizowanie przez sołtysa wsi i grupę mieszkańców wieczoru kolęd w Domu Ludowym w Gielni, czyli spotkania wszystkich tych, którzy Narodzenie Jezusa Chrystusa pragną uczcić wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek.

    Także i w tym roku, już po raz trzeci, 01 lutego o godz. 18-ej  w  świetlicy Domu Ludowego spotkało się ok. 110 osób, byli to mieszkańcy sołectwa oraz zaproszeni goście: księża parafii M.B Częstochowskiej w Lipie, przedstawiciele władz gminy, radni Rady Gminy, sympatycy i sponsorzy.

 

 

 

Tegoroczne spotkanie wzbogacone zostało przedstawieniem pt. ,,Jasełka Bożonarodzeniowe” w wykonaniu uczniów działających w kole teatralnym Zespołu Szkół w Lipie pod kierunkiem pani Aliny Olech i Małgorzaty Zygmunt-Szczęsnej . Oprawę muzyczną zapewniły dzieci i młodzież z naszej wioski.

Tradycyjnie po obejrzeniu przedstawienia na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek, który przygotowują nasze gospodynie oraz sponsorzy. W ubiegłym roku ciasto z piekarni ,,Złoty Kłos” ofiarował pan Stanisław Kwiatkowski, a w tym roku swoje wyroby cukiernicze przekazał pan Mirosław Korona z Piekarni  ,,KORONA”  W Stalowej Woli . Owoce cytrusowe podarowała pani Jadwiga Ziemińska z Lipy , cukierki czekoladowe dla dzieci ufundowali Państwo Bożena i Zdzisław Wójcik z Zaklikowa, batoniki dla występujących dzieci zakupił  Krzysztof Ziemiński , natomiast soki i napoje ufundował sklep spożywczo-przemysłowy Grzegorz Ziemiński z Gielni .

     Wieczór kolęd i pastorałek nie jest jedyną imprezą kulturalną ,  jakie mają miejsce w naszej świetlicy. Corocznie w rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II odbywa się spotkanie modlitewne połączone z programem słowno-muzycznym poświęconym naszemu Papieżowi oraz Apel Jasnogórski przy Krzyżu.

Dzieci i młodzież przy pomocy rodziców organizują zabawy andrzejkowe, dyskoteki , osiemnastki ,  a dorośli zabawy sylwestrowe.

    Dom Ludowy służy także jako miejsce zebrań wiejskich , różnego rodzaju spotkań i szkoleń. Ponadto odbywają się tu próby scholi  ,, Zew Miłości ” działającej przy kościele w Lipie.

     Dom Ludowy w Gielni powstał przy ogromnym zaangażowaniu tutejszej społeczności. Od samego początku tętni życiem .

Jeśli tylko są dobre chęci to można organizować różne imprezy kulturalne na rzecz naszego środowiska i nie tylko, nie dysponując na ten cel żadnym budżetem.

Zawsze znajdą się ludzie dobrej woli , którzy podadzą swoją pomocną dłoń . Wśród nich należy wymienić : dyrektora Zespołu Szkół w Lipie, oraz sponsorów, którzy finansowo wsparli wyposażenie zaplecza świetlicy :   Prezesa firmy ,,SAN-BUD” w Lipie i dyrektora Banku Spółdzielczego w Zaklikowie.   

    Pomimo trudności nadal będziemy  dokładać wszelkich starań , aby ten dom służył dzieciom, młodzieży i mieszkańcom z naszej wioski .

 

     A może i Ty mógłbyś nam pomóc ? 

 

                                                                     Z poważaniem

 

                                                                       K. Ziemiński

 

RELACJA FOTO

                                                                        

 

Rozkład Jazdy

Galeria

Rozrywka

Nasi w świecie

 
  Zaklikow.net @2009
statystyka