Gospodarka

Wędkarstwo

Z REWIZYTĄ NA UKRAINIE PDF Print E-mail
Written by Waldemar Plennikowski   
Wednesday, 03 April 2013 16:04

W dniach 19-23 marca 2013 r. przebywała na Ukrainie 16 osobowa grupa młodzieży i nauczycieli z terenu Gminy Zaklików. Wyróżniający się w nauce uczniowie ZSO w Zaklikowie, ZS w Lipie oraz ZS w Zdziechowicach wraz z opiekunami, w ramach rewizyty odwiedzili partnerską szkołę w Truskawcu, znajdującą się w odległości 90 km na południowy zachód od Lwowa. Wcześniej, na początku sierpnia 2012 r. przedstawiciele Szkoły Nr 3 w Truskawcu przebywali w Polsce.

 

Goście z Polski zostali bardzo serdecznie przyjęci przez ukraińskich gospodarzy, którzy dołożyli wielkich starań, by zapewnić jak najlepsze warunki i atrakcyjny program pobytu.

Już pierwszego dnia po przyjeździe (we wtorek), po wykwintnym obiedzie w restauracji i zakwaterowaniu w wygodnych pokojach, młodzież
z Polski mogła podziwiać uroki Truskawca oraz skosztować wód mineralnych ze słynną „Naftusią” na czele.

Truskawiec już przed II wojną światową, gdy należał do państwa polskiego, zaliczany był do najlepszych uzdrowisk II Rzeczpospolitej. Także teraz nic nie stracił ze swojej atrakcyjności – uważany jest nadal za europejską perłę Karpat Wschodnich. Truskawiec, który posiada 24 tys. mieszkańców, odwiedza rocznie ponad 250 tys. kuracjuszy.

Last Updated on Wednesday, 03 April 2013 16:40
Read more...
 
Wielkanoc 2013 PDF Print E-mail
Written by internicos   
Thursday, 28 March 2013 12:08

 
Nasi górą! PDF Print E-mail
Written by internicos   
Thursday, 28 March 2013 19:23

Miło nam poinformować o sukcesie naszej krajanki. Prosimy kliknąć link podany poniżej. Dla niezorientowanych w koligacjach rodzinnych wyjaśniamy, że konkurs wygrała Justyna Posiecz-Polkowska (Justyna Dziechciarska-panieńskie)z  Zaklikowa.Do konkursu zgłoszono 500 prac z 10 krajów. Mamy dużo uzdolnionych ludzi w bardzo wielu dziedzinach, którzy realizują swe powołanie zawodowe gdzieś daleko w świecie. Nauczmy się być z nich dumni i cieszmy się ich sukcesami. To są nasi byli sąsiedzi, których niejednokrotnie spotykamy jak zjeżdżają odwiedzić stare kąty


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-krakow,50/ogromny-mural-przywita-podroznych-w-krakowie,313234.html

 
Uroki Gminy Zaklików PDF Print E-mail
Written by internicos   
Tuesday, 12 March 2013 14:02

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego ciekawe zakątki naszej gminy.

Autorem filmu jest p. Zbigniew Dziechciarz

 

Last Updated on Tuesday, 12 March 2013 14:05
 
PROJEKT MEDIA IN ACTION LONDYN PDF Print E-mail
Written by internicos   
Monday, 04 March 2013 11:54

Uczniowie ZSO w Zaklikowie wyłonieni na drodze konkursu wzięli udział w ośmiodniowych warsztatach medialnych w Luton oraz Londynie. Ferie zimowe podczas których trwały warsztaty były dla Dawida, Konrada i Kuby czasem zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń w dziedzinie funkcjonowania mediów zaczynając od małych lokalnych rozgłośni, aż po duże profesjonalne media w Wielkiej Brytanii.

 

Udział w projekcie „Get InspiredAcademy”- Media in Action otworzył przed uczestnikami nowe możliwości, zaszczepił w nich pewność siebie i udowodnił jak wiele zależy od ich energii, kreatywności, determinacji oraz pasji.

Program  rozpoczął się 14 lutego wizytą w siedzibie linii lotniczych easyJet w Luton,  gdzie chłopcy przeprowadzili wywiad z pilotem AlexandremGerritsen.

Dzięki uprzejmości p. Małgorzaty Goś mogliśmy również obejrzeć siedzibę firmy, poznać jej historię oraz specyfikę pracy.

Fotogaleria --> klik

 

Last Updated on Monday, 04 March 2013 12:14
Read more...
 
W DRODZE PO ZŁOTO PDF Print E-mail
Written by internicos   
Friday, 01 March 2013 21:16

Złota i srebrna medalistka w narciarstwie alpejskim – Monika Gil, uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Olbięcinie, podzieliła się z nami wrażeniami z X Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które w dniach 29 stycznia – 5 lutego zostały rozegrane w południowo - koreańskim PyeongChang.

To olbrzymi sukces dla pochodzącej z Karkówki 21-letniej zawodniczki, która na tak dużej imprezie była po raz pierwszy. W Igrzyskach udział wzięło 2300 sportowców z 111 krajów, którzy rywalizowali w siedmiu dyscyplinach, min. narciarstwie alpejskim, biegowym, jeździe figurowej na lodzie, snowboardzie czy short tracku. Do Korei Monika wyruszyła 26 stycznia wraz z całą reprezentacją Polski, która liczyła 41 osób. Najtrudniejsze dla wszystkich były pierwsze godziny po przylocie, dlatego też kolejny dzień przeznaczony był na odpoczynek i aklimatyzację. - lecieliśmy 8 godzin, potem znowu przesiadka do innego samolotu i jeszcze 2 godziny. Wszyscy byli zmęczeni, ciężko było się nauczyć i przestawić na nowy czas, kiedy my jeździliśmy na stoku, to Polska już spała. W pierwszy dzień odpoczywaliśmy, zwiedzaliśmy i chodziliśmy na spacery, potem dopiero starty – opowiada Monika.

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 5 of 27

Rozkład Jazdy

Galeria

Rozrywka

Nasi w świecie

Partnerzy

Banner
 
  Zaklikow.net @2009
statystyka